Problemy z erekcją – podstawowe informacje na temat problemu

Problemy z erekcją to często wstydliwy i trudny do rozmowy temat. Dotyka on jednak wielu mężczyzn w różnym wieku. Zaburzenia erekcji, czyli trudności z osiągnięciem lub utrzymaniem wzwodu, mogą mieć różne przyczyny i powodować wiele konsekwencji. Nieleczone mogą prowadzić do braku satysfakcji seksualnej, a także negatywnie wpływać na samoocenę i relacje z partnerką. W artykule przedstawiamy podstawowe informacje na temat problemu zaburzeń erekcji, w tym jego przyczyny, objawy i metody leczenia.

CO OZNACZAJĄ PROBLEMY Z EREKCJĄ?

Erekcja to stan, w którym penis powiększa się i usztywnia, co umożliwia akt płciowy. Ma w niej udział układ nerwowy i krwionośny. Gdy zostanie pobudzony ośrodek erekcji w rdzeniu kręgowym, tętnice w prąciu rozszerzają się. Powoduje to napływ krwi do ciał jamistych, wzrost ciśnienia (powyżej 15 mmHg) i skurcz mięśni krocza. Zaburzenia erekcji oznaczają trudności z osiągnięciem lub utrzymaniem wzwodu. W efekcie uniemożliwiają one stosunek seksualny lub utrudniają go, co prowadzi do braku satysfakcji seksualnej. Trudności te mogą wystąpić jednorazowo lub powtarzać się regularnie. Ich przyczyny są różne, dlatego ważne jest ich odpowiednie rozpoznanie i leczenie. Rozwiązaniem tego typu problemów może okazać się Colossus Gel, na temat którego możemy poczytać na new-eclub – https://new-eclub.com/fr/colossus-gel-fr/

KOGO DOTYCZĄ ZABURZENIA EREKCJI?

Problem braku możliwości utrzymania wzwodu i odbycia stosunku płciowego często pojawia się u panów w podeszłym wieku. Nawet 30% z nich zgłasza ten problem po ukończeniu 60 roku życia. Nie oznacza to jednak, że zaburzenia erekcji dotyczą tylko starszych mężczyzn. Około 8% z nich nie ukończyło jeszcze 30 lat. Należy jednak pamiętać, że dane dotyczące epidemiologii mogą być niedokładne, ponieważ nie wszyscy mężczyźni zgłaszają się po pomoc, gdy mają problemy z erekcją.

JAKIE SĄ PRZYCZYNY ZABURZEŃ EREKCJI?

Przyczyny zaburzeń erekcji mogą być różne. Niektóre z nich wynikają z czynników fizjologicznych, takich jak choroby układu krążenia, cukrzyca, nadciśnienie, nadwaga i otyłość, palenie papierosów i nadużywanie alkoholu. Inne przyczyny zaburzeń erekcji to czynniki psychologiczne, takie jak stres, depresja, lęk i zaburzenia seksualne. Zaburzenia erekcji mogą być również spowodowane przez choroby neurologiczne, takie jak choroba Parkinsona, udar mózgu, guzy mózgu i choroby tarczycy. W niektórych przypadkach przyczyną zaburzeń erekcji są również czynniki mechaniczne, takie jak stwardnienie rozsiane, urazy rdzenia kręgowego i chirurgia narządów płciowych.