Jak przyspieszyć porost włosów? Skuteczne sposoby

Jeśli jednak nasz styl życia czy dieta są już w porządku, a włosy nadal nie rosną tak szybko jak byśmy tego chcieli, warto rozważyć suplementację naturalnymi tabletkami na porost włosów. Preparaty te zawierają w swoim składzie składniki aktywne wspomagające wzrost włosów jak witaminy i minerały oraz ekstrakty z roślin o działaniu odżywczym i stymulującym.

Dzięki regularnemu stosowaniu tabletki na porost włosów można znacznie przyspieszyć wzrost włosów, poprawić ich kondycję oraz zapobiec wypadaniu. Należy jednak pamiętać, że nie są one skuteczne w przypadku łysienia androgenowego.

Jak przyspieszyć porost włosów? – Podstawowe informacje

Jeśli chcemy zwiększyć tempo wzrostu włosów, musimy zadbać o kilka ważnych czynników, które wpływają na ich kondycję i tempo wzrostu. Kluczowe jest wzmocnienie cebulek i mieszków włosowych, poprawienie ukrwienia skóry głowy, aby zapewnić lepszy transport składników odżywczych potrzebnych do wzrostu włosów oraz dostarczenie siarki i krzemu, które biorą udział w budowie keratyny. Warto też pamiętać o eliminacji przyczyn wypadania włosów, takich jak stres, niewłaściwa pielęgnacja i nieodpowiednia dieta. Pamiętaj, że nie wszystkie metody na przyspieszenie wzrostu włosów są skuteczne, dlatego dobrym pomysłem może być połączenie kilku z nich, aby uzyskać lepsze rezultaty.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie suplementów diety, które wspierają nie tylko porost włosów, ale również hamują ich wypadanie (https://taneralpro2.com/de/beste-haarwuchspillen-ranking-der-praparate/)

Jak szybko rosną włosy?

Zazwyczaj włosy rosną około 1 cm w ciągu miesiąca, więc nie ma sposobu, aby urosły o 10 cm w ciągu miesiąca. Jednak, jak dobrze dbasz o swoje włosy, uzyskany przez ciebie wynik może być większy lub mniejszy niż 1 cm. American Academy of Dermatology twierdzi, że na głowie znajduje się około 100 000 mieszków włosowych, a każdego dnia tracimy od 50 do 100 włosów, co jest całkowicie normalnym procesem.

Jeśli jednak nie zadbasz o właściwą pielęgnację włosów i nie dostarczysz im odpowiednich witamin i minerałów, możesz zwiększyć utratę włosów. Oznacza to, że liczba włosów w fazie anagenu (wzrostu) będzie maleć, a liczba włosów w fazie telogenu (wypadania) będzie wzrastać. To nie tylko nasili utratę włosów, ale również wyraźnie spowolni ich wzrost.

Każdy włos przechodzi przez trzy etapy wzrostu, które są następujące: anagen, katagen i telogen. Faza anagenu trwa najdłużej, od 2 do 6 lat. Faza katagenu trwa z kolei jedynie 2-3 tygodnie i jest fazą przejściową. Faza telogenu, czyli wypadania włosów, trwa z kolei 4 miesiące.